Plan dyżurów

Dane osobowe

Klauzula informacyjna-egzamin

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego dalej RODO informuję, iż:

1. Dane osobowe przetwarzane będą w celu organizacji i przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2018/2019
  2. Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół Gimnazjalnych w Kwidzynie zwany dalej Szkołą.

Dane kontaktowe:

ul. Hallera 5

82-500 Kwidzyn

e-mail: sekretariat@zsgkwidzyn.pl

1. Przedstawicielem Szkoły jest dyrektor – Aleksandra Czarnobaj.
  2. Dane osobowe dotyczą uczniów klasy III Szkoły w zakresie:
    • Imię/imiona i nazwisko,
    • PESEL,
    • Miejsce urodzenia,
    • Informacja wynikająca z opinii, orzeczenia poradni psychologiczno – pedagogicznej w Kwidzynie, zaświadczenia lekarza w celu dostosowania form i warunków egzaminu gimnazjalnego.

Dane osobowe przetwarzane są w aplikacji Hermes i przekazane poprzez serwis internetowy –  https://serwis.oke.gda.pl/osrodki/

1. Inspektorem Ochrony Danych Szkoły jest Joanna Zulewska

Dane kontaktowe - e-mail: iodkwidzyn@e-atc.pl.

1. Odbiorcami danych osobowych są wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty nadzorujące i kontrolujące Szkołę, tj.:
    • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku,
    • Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
  2. Dane osobowe przechowywane są przez okres niezbędny do realizacji celu wskazanego w punkcie 5, a po tym czasie okres oraz zakres określony jest przepisami prawa, tj. maksymalnie 50 lat.
  3. Osoba, której dane osobowe przetwarza Szkoła, posiada prawo do dostępu do treści danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z przepisów prawa.
  4. Osoba, której dane osobowe przetwarza Szkoła, posiada prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.
  5. Dane osobowe nie są przetwarzane przez Szkołę w sposób zautomatyzowany i nie są poddawane profilowaniu.
  6. Dane osobowe nie są przekazywane do państwa trzeciego. Wyjątek stanowi sytuacja przewidziana przepisami prawa krajowego.

• Zespół Szkół Gimnazjalnych w Kwidzynie
    ul. Hallera 5